Společnost ready-made s.r.o.

Reklamní sdělení:
Společnost ready-made s.r.o. je takzvaná „před založená společnost s ručením omezeným“. Takovýto typ společnosti je již zapsán v obchodním rejstříku, dokonce má i svůj vlastní název a sídlo. Nechybí ani identifikační číslo a firma má již zaplacený povinný, počáteční kapitál, který je pro zahájení obchodní činnosti nutný složit.

Každá ready made s.r.o. nebo také a.s. (akciová společnost) má zároveň svého jednatele, ovšem nevyvíjí žádnou obchodní, ani jinou, činnost a je vytvořena jen z jediného důvodu. Tímto důvodem je, aby byla prodána dále, konečnému zákazníkovi. Zákazník který společnost zakoupí, si ušetří poměrně zdlouhavé vyřizování všech povinných zákonů a dalších formalit co se administrativy týká (těch je na území České republiky celkem osm). A právě odkoupením ready-made společnosti se tomuto zdlouhavému procesu vyhne. Zároveň při založení firmy ušetří.

Prodejce ready-made s.r.o. nabízí většinou k prodávaným firmám také i jejich historii, kterou je myšlená hlavně historie účetní, jenž firmě umožňuje uzavřít jakýkoliv úvěr, půjčku nebo získat dotace od státu.

Tento typ prodeje ready-made společností je na českém trhu vcelku novinka, dnes však firem, zabývajících se tímto typem podnikání, je na našem domácím trhu hned několik. Od roku 2001, kdy tento druh byznysu provozoval pouze jediný, profesionální prodejce, vzrostl počet poskytovatelů nabízejících ready-made společnosti na více než sto kusů.

Takovýchto prodejců je dnes tedy již mnoho a právě mnoho firem má za sebou i mnoho úspěšných obchodů. Navíc, jak konkurence vzkvétá, tak se snižuje, sice nepatrně, ale přeci, i cena. Mnozí poskytovatelé nabízí i při využití jejich služeb různé bonusové akce, případně slevy. K ready-made společnostem jsou také nabízeny například virtuální kanceláře, které mají adresu hned v několika větších městech České republiky, včetně Prahy.