Válečné filmy, které stojí za shlédnutí

Reklamní sdělení:
Rádi byste se podívali na válečný film, ale nevíte jaký zvolit? Chcete zažít pořádnou dávku emocí a velkolepou podívanou plnou bojových scén? A navíc se dozvědět něco z historie? Tak právě pro vás přinášíme seznam nejlepších válečných filmů, které by neměly uniknout vaší pozornosti. S těmito filmy si užijete nejen skvělou podívanou, ale zároveň vás obohatí. Jedná se o filmy plné napínavých momentů, hrdinství, přátelství i nemilosrdnosti války. Mezi výběrem najdete i válečné filmy podle skutečných událostí.

10 tipů na nejlepší válečné filmy
Zde je výběr nejlepších válečných filmů dle hodnocení diváků.

Četa
Film Četa je drásavě realistický válečný film o tom, co dokáže chaos a hrůza války ve Vietnamu udělat z amerického vojáka. V nemilosrdném příběhu se v hlavních rolích objevuje Tom Berenger, Will Dafoe a Charlie Sheen.
Volyň
Válečné drama vyprávějící příběh tisíců vesničanů, z nichž přežije jen několik stovek. Příběh o vraždění polských civilistů ukrajinskými nacionalisty v letech 1943 – 1944, který je vyprávěn skrze osud ženy z malé vesnice. Ženy, jenž ztrácí manžela, dočasného milence a zoufale se snaží zachránit své děti. Film Volyň uvede diváka do bezpráví, násilí, lidské bolesti a násilí války.
Na západní frontě klid
Příběh mladých chlapců, které vychová 1. světová válka v tvrdé a silné muže. Film je natočený podle knihy s totožným názvem, kterou napsal slavný spisovatel Erich Maria Remarque.
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
Příběh o vojínovi Desmondu Dossovi, který čelí nevraživosti a útokům ostatních vojáků, jelikož odmítá nosit zbraň. Neozbrojený Doss se však v krvavém pekle stává hrdinou, když zachraňuje životy ostatních mužů. Během vyčerpávajících 12 hodin zachrání 75 životů.
Ponorka
Válečný film o mladých mužích, kteří byli svedeni nacistickou propagandou a zázraky dobové techniky. Uvězněni pod hladinou moře čelí samotě, zoufalství a hrůze války. Možnost vrátit se na hladinu bude umožněno jen někomu.
Americký sniper
Film o americkém odstřelovači jednotky SEAL, který je vyslán do Iráku, aby chránil své spolubojovníky. Jeho dokonalá muška mu přinese přezdívku „Legenda“, čímž se tak stane hlavním terčem nepřátelské linie.
Pianista
Film inspirovaný podle skutečných událostí, který svým příběhem uvádí diváky do roku 1939. Jde o příběh židovského pianisty WladyslawaSzpilmana a jeho rodiny, kteří jsou nuceni podřídit se ponižujícím pravidlům nacistů. Zvyšující nátlak nacistů je dovede k prodeji drahocenného piana. To však není nejhorší rána, která je potká.
Pearl Harbor
Filmová klasika vyprávějící příběh Evelyn a dvou nejlepších kamarádů, kteří jsou uvedeni do milostného trojúhelníku, který zapříčiní samotná válka. Do jejich milostného trojúhelníku nakonec vstoupí neočekávaný japonský útok na havajskou základnu Pearl Harbor.
Zachraňte vojína Ryana
Válečné drama řadící se mezi klasiku válečných filmů. Film zachycuje odhodlání a víru ve vítězství jednotlivých vojáků po vylodění v Normandii.
Kód Enigmy
Příběh matematického génia, který díky svému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránit tak mnoho lidských životů. Jeho příběh však končí trochu jinak, než by si každý představoval. Film je inspirovaný skutečnými událostmi.

Další zaručené tipy Zde je výběr několika dalších povedených válečných filmů, a to přímo válečné filmy 2017.
Tohle je Kongo
Dunkerk
Z Paříže do Paříže
Neznámý voják
Poslední v Allepu
Případně můžete vsadit na české válečné filmy jako Tmavomodrý svět, Želary a Tobruk. Pokud se mezi tipy nacházejí válečné filmy, které jste již viděli, tak co takhle mrknout na válečné filmy 2018?