MBA studium

Reklamní sdělení:
Máte za sebou již alespoň část vysokoškolského vzdělání, ale nevíte co budete dělat dál? Máte dostatečnou praxi a to především v oboru managmentu? Nevíte jak tyto zkušenosti a vzdělání využít? Rádi by jste ale studovali dál, i když nevíte, které studium si vybrat? Slyšeli jste již o MBA studium? Dnes stále populárnější a oblíbené studium. Co si ale pod tímto názvem představit? MBA, to je vlastně zkratka Master of Business Administration. Je to vysokoškolské postgraduální, to jest pokračující, studium.

Zaměřené je především na management. Studium trvá od jednoho a půl až do tří let. Nejčastěji se však pohybuje okolo dvou let. Specifickým znakem je jazyk. Na bez mála všech školách, s MBA programem, se vyučuje hlavně anglicky. Program vyučuje nejen teoretickou část, která je v základních disciplínách právě ve studii managmentu, ale i zvládání praktických dovedností typického manažera, mimo jiné třeba řešení problémů, jednání a komunikace. K učení se využívají i speciální a neobvyklé metody jako jsou rozmáhající se didaktické hry a jiné. Podmínky pro získání studia jsou mimo jiné ukončení minimálně bakalářského studia a praxe, výborně pokud je právě v oboru managementu.
Co se týká školného, tak to je jedna z mála slabých stránek studia. Ovšem připlatit si za takovéto vzdělání, to opravdu stojí za to. Na celém světě se pohybuje průměrné roční školné od 10 000 až 20 000 EUR. Vyjímkou ale nejsou ani extrémní ceny za vzdělání, které dosahují na některých školách až 50 000 EUR. Po dokončení studia ale každý dostane světově uznávaný manažerský titul, což je do života výborným plusem. Studium je možné studovat i v České republice, na dvaceti školách, jak státních i soukromých.